19 Aralık 2020

Köpeklerin Pati Bakımı


Köpeklerin patilerindeki tüyler neden tıraş edilmeli?
Köpek dostlarımızın düzenli tıraş ve tırnak bakımının yapılması, sizin ve dostumuzun sağlığı ve hijyeni açısından önemli rol oynar.
Köpek dostlarımız dışarıda dolaştıklarında patilerinin arasına çamur, ot vs. birçok kir yapışıp birikebilir. Eğer dostlarımızın patilerindeki tüyler uzun ise bunların temizlenmesi zor ve uğraştırıcı bir hal alabilir. Bu yüzden dostlarımızın patilerindeki tüyleri düzenli olarak kısaltmalıyız. Köpek tıraşına önem vermeliyiz.

Köpek tırnak bakımını neden önemli?
Köpek Tırnak bakımında ise dostlarımızın şehir hayatında tırnaklarının yeteri kadar törpülenmesi pek mümkün olmuyor. Bu durum ise hem size hem de dostumuza sağlık problemleri yaratabiliyor. Bu yüzden elimizden geldiğince dostumuzun tırnak bakımını yaptırmak çok daha sağlıklı olacaktır. Unutmayalım ki köpek tırnak kesimi ve törpüsü, işinde uzman kişiler tarafından düzenli olarak yapılmalıdır. Yoksa dostlarımızın tırnak yapıları farklı renklerde olduklarından yanlış kesim işlemi sırasında kılcal damarlara zarar verip yoğun kan akışına sebep olunabilir.

Genel , , , , , , ,
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.
Open chat