19 Aralık 2020

Köpek Tüy Bakımı


Köpeklerin tüyleri neden kısaltılmalı? Köpek Tüy Bakımı?

Köpek tüy bakımı ile ilgili yazımıza hoş geldiniz. Bilindiği üzere köpek dostlarımızın tüylerinin kısaltılması bilindiği gibi büyük öneme sahiptir. Çünkü Köpek tüylerin belirli bir boyda kısaltılması (küçük ırklar için 3cm, büyük ırklar için 6cm) dostlarımızın derilerinin hava almasını sağlıyor. Ayrıca bu işlem kıtıklarının açılmasında önemli rol oynar.

Öncelikle dostlarımızın bölgesel tıraşlarından bahsedelim. Örneğin yüz tıraşında köpek dostlarımızın tüyleri çok uzayıp göz bölgesini kapatabiliyor. Bunun dışında göz çevresinde biriken bakteriler gözlerin iltihap kapmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle yüz bölgesindeki tüylerin belirli boyda kısaltılması gerekir.

Bunun dışında Köpeklerin kalça bölgesindeki tüylerin kısaltılması yine büyük önem taşıyor. Sözgelimi köpek tuvalet eğitimleri sırasında veya tuvalet temizliğinin yapılamadığı durumlarda hijyen açısında büyük önem taşımaktadır.

Tüm bu tıraş işlemleri sırasında köpek dostlarımız özel köpek şampuanları tarafından yıkanmalıdır. Aksi takdirde deride egzamalara, mantarlar veya alerjik reaksiyonlara gibi birçok probleme sebep olabilmektedir.

Sonuç olarak dostlarımızın tıraş bakımı oldukça önemlidir. Fakat bunun onların vücutlarını tehlikeye atmadan, işinde uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Tabi bakım uygulamaların zamanında yapılması ile ilgili daha pek çok fayda sayabiliriz. Lütfen konuyla ilgili bilmek istediğiniz her şeyi uzman kuaförümüze sormaktan çekinmeyiniz. Köpek tüy bakımı ve diğer uygulamalarımız için bizlere günün her saatinde ulaşabilirsiniz. Köpek tıraşı, köpek banyosu randevu ve İletişim linkimiz.

Genel ,
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.
Call Now Button