19 Aralık 2020

Köpek Tüy Bakımı


Köpeklerin tüyleri neden kısaltılmalı? Köpek şampuanı neden önemli?

Köpek dostlarımızın tüylerinin kısaltılması onların hayat kalitesi açısından oldukça önemlidir. Köpek tüylerin belirli bir boyda kısaltılması (küçük ırklar için 3cm, büyük ırklar için 6cm) dostlarımızın derilerinin hava almasını ve kıtıklarının açılmasında önemli rol oynar.

Öncelikle dostlarımızın bölgesel tıraşlarından bahsedelim. Örneğin yüz tıraşında köpek dostlarımızın tüyleri çok uzayıp göz bölgesini kapayabilir veya biriken bakteriler gözlerin iltihap kapmasına sebep olabilir. Bu yüzden yüz bölgesindeki tüylerin belirli boyda kısaltılması gerekir.

Köpeklerin kalça bölgesindeki tüylerin kısaltılması ise köpek tuvalet eğitimleri sırasında veya tuvalet temizliğinin yapılamadığı durumlarda hijyen açısında büyük önem taşımaktadır.

Tüm bu tıraş işlemleri sırasında köpek dostlarımız özel köpek şampuanları tarafından yıkanmalıdır. Aksi takdirde deride egzamalara, mantarlar veya alerjik reaksiyonlara gibi birçok probleme sebep olabilir.

Sonuç olarak dostlarımızın tıraş bakımı oldukça önemlidir. Fakat bunun onların vücutlarını tehlikeye atmadan, işinde uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Genel , , , , , , ,
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.
Open chat